חכמת האינדיאנים בחדר הטיפול

 
ב 7 לנובמבר 2016 אני פותחת בכרכור קורס חדשני למטפלים המעוניינים להרחיב את התודעה וארגז הכלים לשפה נוספת. השפה השמאנית.
 
מטרת הקורס היא ללמוד את השפה השמאנית, להכיר את הכלים המגוונים שלה, המאפשרים מסע פנימי לעבר חוויה של הבנה, שחרור וריפוי הלכה למעשה. "כל בן אדם מורכב מארבעה רבעים: פיזי, שכלי, רגשי ורוחני".(קובלר-רוס)

 
יונג גילה קשר נרחב בין תכני ה"לא מודע האישי" לבין יסודות אוניברסליים מ"הלא מודע הקולקטיבי". יונג אומר כי במעמקי "הצל" חבוי לו אוצר - כוחות החיים והיצירה. אל עומק נפשנו לא נתקרב באמצעות ניסוחים לוגיים או מושגים רציונליים. שפת הדימויים והסמלים מאפשרת לנו לבוא במגע עם מקורות האנרגיה הטמונים עמוק בנפש האישית ובנפש האנושית. ממחוזות אלה נשאב תוכן, כוח, וריפוי.

בשנות עבודתי ובמסעי האישי, חיפשתי כלים לא מילוליים כדי להכיר את "הצל" והאור שנחשף מתוכו, לשחרר את "הפרסונה" ולהתחבר ל"עצמי האמיתי" (וויניקוט), לגלות את היהלום הפנימי שבתוכי.

שאלתי מהי הדרך לריפוי? (קוהוט)
כיצד "העצמי" נרפא ונוצרת חווית עצמי מאוזנת ושלמה?
האם מדובר בשתי גישות נפרדות-נתיב רוחני ועבודת ריפוי הנפש או שמא הן שפות שונות המתארות תהליך אחד? מהם האמצעים שיובילו לנבכי הנפש, לתדרים ולאנרגיות הנסתרים מהמודע ומהידע המילולי? 
את הכלים הללו מצאתי בשמאניזם.

השמאניות היא דרך חיים וריפוי אינדיאני. זוהי שפה של סמלים ודימויים מעולם הטבע והקיום האנושי המאפשרת התבוננות, הבנה וריפוי של האדם כישות אנרגטית בתוך עולם החומר. השפה הסימבולית משתמשת בתדרי אנרגיה של מעגל הצבעים האינדיאני, הצ'קרות-מרכזי האנרגיה, חיות הטוטם ועוד ואופן השפעתם על הגוף, הרגש, הנשמה והתודעה. 
הקורס בנוי משלושה שלבים:
 
1. למידת השפה השמאנית -
א) מעגל הצבעים האינדיאני ומרכזי האנרגיה (הצ'קרות) 
ב) סוד חיות הטוטם האינדיאנים והאנרגיה הטמונה בהם.
2.הדמיות ומסעות שמאניים.
3. שילוב השפה השמאנית הלכה למעשה בתהליך הטיפולי.

 
אשמח לתת פרטים נוספים. תמר שקד- 052-4515449